Кошик
140 відгуків
+380442901800
+380442901800
+380442901800
0 800 218 001
бесплатно по Украине
+38 (044) 290 18 00
Украина Київ вул. Миру, 19 (Південна Борщагівка)
Графік роботи

Деревностружкові плити

У виробництві ДСП переважно використовують деревину хвойних порід з добавкою деревини листяних порід. Деревина використовується тільки окоренная, кора не допускається. Для отримання ДСП високої якості деревина повинна бути свіжа стружка з неї отримана різанням в стружкових верстатах, вона повинна бути тонкою і пружною. Нарізану стружку за допомогою звт сортують по фракціях. Потім розпиленням спеціальними форсунками окремо на різні фракції стружки наносять різну кількість сполучного, потім підсушують осмоленную стружку.

В якості сполучного використовують термореактивні карбамідоформальдегідні смоли із затверджувачем (використовується розчин хлористого амонію, розчин сірчанокислого алюмінію, розбавлені кислоти та ін). Зазвичай кількість затверджувача становить 1% до маси абсолютно сухої смоли. При виготовленні вологостійких плит застосовують спеціальні гідрофобізатори, наприклад, парафінову емульсію, або вологостійкі сполучні ( фенолоформальдегидные або меламиноформальдегидные смоли).

У виробництві меблів найчастіше використовують звичайну ДСП класу Е1.

Осмоленная і підсушена стружка транспортується пневмотранспортом або на спеціальних транспортних піддонах. Настил килима здійснюється за допомогою системи звт, на сучасних заводах килим насипається багатошаровий. В даний час виготовляють 3-х, 5-ти і багатошарову ДСП. У зовнішніх шарах сама дрібна стружка, яка містить підвищену кількість смоли, це забезпечує щільну гладеньку і мелкоструктурную поверхню ДСП. Стружка у внутрішніх шарах ДСП забезпечує міцнісні показники ДСП, особливо міцність на вигин. У внутрішніх шарах довжина стружки до 12 мм, стружка не покрита суцільним шаром сполучної, а має місце склеювання в точках контактності.

Загальна кількість сполучного становить 10% сухого залишку до ваги сухої стружки. За десятиліття випуску ДСП у світі встановлено, що менша кількість сполучного не забезпечить необхідну міцність, а більше не можна додати, так як підвищиться токсичність. ДСП класу Е1 це означає, що в 100 г абсолютно сухої ДСП міститься не більше 10 мг формальдегіду.

Різні заводи випускають ДСП різних товщин, різної щільності, в аркушах різного розміру. Середня щільність ДСП від 600 до 750 кг/м3.

Ламінування ДСП

Ламінування – це нанесення оздоблювально-облицювального покриття на основі паперу в процесі гарячого пресування.

Принцип ламінування( періодичний процес) :

Просочення паперу здійснюється на спеціальних пропиточно-сушильних агрегатах при високих швидкостях меламиноформальдегидными смолами, причому так, що кількість смоли може перевищувати 100% до ваги паперу, потім смолу висушують при такому режимі, що не відбувається її поліконденсація. На виході з пропиточно – сушильного агрегату просочений папір ріжеться на аркуші.

На спеціально підготовлений піддон кладуть аркуш просоченого паперу, потім аркуш ДСП, зверху – знову лист просоченого паперу і піддон зверху. Пакет вантажать у гарячий прес з температурою до 180 0 С і дають тиск. Під впливом високої температури смола плавиться, приклеюється до ДСП і формує оздоблювальне покриття, повторюючи рельєф поверхні прокладок. Тиснення дозволяє приховати рельєф поверхні ДСП. Технологічні схеми можуть бути різними: періодичними і безперервними.

Деревноволокнисті плити


МДФ – деревноволокнисті плити середньої щільності (гладкі з двох сторін) ХДФ – деревоволокнисті плити високої щільності (гладкі з двох сторін) ДВП мокрого способу формування (одна сторона гладка, друга – рельєфна)

Відмінності від ДСП наступні: сформовані не з стружки, а з деревних волокон, не містять сполучного, що мають велику щільність, виробництво більш енергоємне, тому матеріали дорожчі, зате мають гладку поверхню, яка може бути оброблена прийнятими в меблевій промисловості емалями ( непрозора обробка ) без використання облицювальних матеріалів. Внутрішня міцність волокнистих плит формується не за рахунок склеювання, а за рахунок звалювання (механічного зчеплення волокон), як це відбувається у виробництві паперу і картону. Різниця в тому, що у виробництві волокнистих плит використовується грубе волокно з нього не видалено лігнін. У виробництві волокнистих плит різні виробники використовують різні добавки, що це робиться для підвищення якості поверхні і міцності плит, але не використовують карбамідоформальдегідні смоли.

Як правило, у них щільність вище, ніж у ДСП, тонкі ХДФ і ДВП можуть мати щільність до 1050 кг/м3. У МДФ слід відрізняти звичайні МДФ, МДФ глибокого фрезерування. В останні роки все більший розвиток отримує виробництво меблевих деталей з фрезерованих МДФ, облицьованих ПВХ-плівкою в термовакуумных пресах або забарвлених спеціальними емалями. Якщо використовувати МДФ звичайну, то після фарбування або облицювання ПВХ – плівкою поверхню фрезерованих ділянок виходить нерівна, горбиста. Щільність МДФ середніх товщин коливається від 820 до 740 кг/м3.

Дещо осібно стоїть виробництво ДВП мокрим способом. В Україні є 1 завод (Уніплит). Зараз таких заводів в світі залишилося мало, так як спосіб вимагає величезної кількості прісної води. Страждає екологія.

Спосіб дуже схожий на виробництво паперу, але волокна використовують більш грубі. Перші 3 етапи точно такі, як у виробництві МДФ (отримання тріски, отримання стружки, розмелювання стружки до волокон), потім отримані волокна змішують з більшою кількістю води і необхідними добавками, виходить пульпа, яка подається на спеціальну сітку, вода йде через сітку, потім волокнистий мокрий килим разом з сіткою проходить через цілу систему валів, гарячих і холодних при цьому вода віджимається, плита висушується, за рахунок звалювання утворюється внутрішня міцність матеріалу, потім плита відокремлюється від сітки, ріжеться на відрізки і паллетируется. У такий ДВП лицьова поверхня виходить щільна і гладенька, її можна обробляти емалями без облицювання, або ламінувати, а виворітна сторона виходить досить рихла з явно вираженим рельєфом сітки. ХДФ, МДФ найчастіше йдуть на задні стінки корпусних меблів, в останні роки їх використовують на виготовлення щитових деталей із стільниковим заповненням.

Слід зауважити, що сучасні МДФ, ДВП і ХДФ за даними фірм - виробників є екологічно чистими матеріалами, так як не містять карбамидоформальдегидних сполучників, отже, не містять формальдегіду.

Плитні матеріали

Сортування: у вигляді галереї у вигляді списку
товарів на сторінці:
Меню
Виробник
  • 185
  • 8
  • 4
  • 1
0 800 218 001
+38 (044) 290 18 00
ТОВ "РОСТ"
Украина Київ вул. Миру, 19 (Південна Борщагівка)
ТОВ "РоСт" // код ЄДРПОУ: 30381807 // свідоцтво платника ПДВ: 37042960 // ІПН: 303818026503 // адреса для пошти: м.Київ — 134, 03134, а/с No 177
Мапа